First| Previous| Up| Next| Last
Bloody Roar 4
Front Cover Game Details Back Cover
Platform PlayStation 2
Genre Fighting
Publisher Konami
Developer Hudson Soft
Release Date 12.11.2003 г.
Links Gamers On Games
Amazon US
Personal Details
Index 177
Collection Status For Sale
Original Yes
Purchase Price 0,00 лв
Current Value 0,00 лв
Location G1
Completed No
Product Details
Format DVD
Barcode 083717200642
Audience Rating Mature
Language Multi 6
Manufacturer ID G1
No. of Disks 1
Description
Още първият Bloody Roar, който стартира в PlayStation формат, беше изцяло тримерен, при това доста добре изглеждащ beat ‘em up. Основната разлика с “конкуренцията” от самото начало бе в това, че всеки от героите имаше и алтернативно, животинско превъплъщение. Казано по-просто – всеки боец в играта можеше да се превръща в произволен момент в конкретен звяр. Думата “звяр” в случая не бива да бъде тълкувана твърде буквално, защото измежду “зверовете” имаше и заек, да речем. Като резултат геймплеят на Bloody Roar се отличаваше с поне два особено интересни елемента. Първо всеки от бойците притежаваше по-два набора от техники – един за човешката и един за животинската си форма. И второ, в играта имаше по два показателя за всеки от героите живот и енергия. Първият показател беше абсолютно аналогичен на този в останалите “тупалки”, с тази разлика, че когато Bloody Roar “живота” ти свършеше, това не слагаше край на двубоя. Вместо това съответният боец автоматично приемаше своя животински “облик”. Самото превръщане беше съпроводено от нещо като енергиен мини-взрив, който отблъскваше противника назад. Разбира се, както вече споменах, играещият имаше свободата да приема алтернативната си форма и в произволен момент от битката, с едно единствено натискане на съответния бутон.
Приключвам с разказите за доброто старо време и първия Bloody Roar. Все пак си направих труда да ви разкажа за всичко това, просто защото всички тези елементи са запазени непокътнати и в предстоящото, четвърто издание на играта. Графиката също не е направила някакъв гигантски скок, но като се има предвид, че Bloody Roar 3 изглеждаше повече от прилично, бог знае какви подобрения по тази линия не бяха нужни. Между другото, манга влиянието във визията на BR 4 е още по-очевидно, което само може да зарадва нарастващата с всеки изминал ден армия от фенове на японските комикси и анимация.
Всъщност промените в новата игра се свеждат до един нов, но затова пък доста оригинален елемент. Става въпрос за станалия вече задължителен за beat ‘em up игрите “story mode”. В Bloody Roar 4 този режим се нарича “Ikusa” и по традиция предлага серия от битки, обвързани с конкретна мисия. Новото в случая е, че след всяка победа играещият получава бонуси, наречени “ДНК сфери”. Различните видове ДНК сфери могат да бъдат използвани, за да се увеличат например скоростта и силата на атаките на определен герой. Както вече казах около сто пъти, авторите на Bloody Roar се опитват да бъдат различни и този път като че ли отново са на път да направят ако не революционно, то поне свежо откритие в жанра...